טריוויה תרבות

טריוויה תרבות תופסת מקום נכבד בזהותה של מדינה. עם ללא תרבות הוא עם נטול עבר, עתיד והווה. קשה לדמיין את ארץ ישראל או כל ארץ אחרת על פני כדור הארץ ללא הערכים עליה גדלה וחונכה
כל עם המכבד עצמו חייב להתהדר במורשת רבת שנים של מנהגים, טקסים, אומנות ועוד סימני היכר המזוהים ואופיינים רק לו.

השאלות הבאות יכניסו אותנו עמוק עמוק לתוך נבכי התרבויות השונות הקיימות ברחבי העולם.
תחת המילה תרבות נמצאים אין ספור תחומים ונושאים כגון: עולם הספרות הכולל שאלות על סופרים מפורסמים, מחזות מפורסמים, עולם המחול והתנועה גם הוא חלק מתוך תרבות ,החל בשמות רקדנים מפורסמים, דרך כוריאוגרפים, סוגי מחול, להקות בלט מפורסמות וריקודים טקסיים.

מכאן נמשיך לתחום נוסף בתרבות – התיאטרון. נלמד על הצגות ושמותיהם, על מחזאים, במאים, שחקנים, על סגנונות תיאטרונים מכל העולם, נתוודע גם לעולם הציור, יצירות מפורסמות, ציירים מהמאות השונות, סגנונות ציור, זרמים שונים באמנות, פסלים מפורסמים ויוצריהם, נלמד על אומנויות שונות השייכות למדינה זו או אחרת כגון עבודה בפסיפס, טווית חוטים, רקמות שטיחים, ויטראזים ועוד..

נכיר את עולם המוזיקה הרחב ונתוודע לשמות מלחינים גדולים, מנצחים, פסנתרנים מחוננים, כנרים, וכמובן על עולם הקולנוע מימי הראינוע ועד לימי סרטי התלת מימד, נכיר במאים מפורסמים, מפיקים בכירים, שחקנים ושחקניות, סוגי תפאורות, צלמים, סרטים עלילתיים , סרטי טבע, סרטים דקומנטרים וכו.. עולם התרבות מאגד בתוכו כפי שניתן לראות, אין סוף תחומים ותתי תחומים. כל נושא ותופעה נוגע או חופף לבאים אחריו.

ניתן ללמוד ולחקור עוד ועוד על כל מדינה ומורשת התרבות שלה. אנו כאן ניסינו לאסוף את השאלות המגוונות ביותר ולהוסיף לכם ולו במקצת חלק מן העולם העשיר הזה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן